taktum

Jana Kratochvílová

13. 3. 2014 v 19.30 hodin, Městská knihovna v Praze
Spirituální cestovatelka a věčná rebelka Jana Kratochvílová

Projekt

Spirituální cestovatelka

XI. ročník cyklu REBELUJÍCÍ DÁMY ČESKÉ HUDBY
Jana Kratochvílová & Illuminatica
čtvrtek 13. března  2014 v 19.30 hodin
Městská knihovna v Praze, Velký sál, Mariánské nám. 1, Praha 1


Praha – 18. února 2014 – „Nikdy jsem se opravdu nenarodila do tohoto světa!“ tvrdí  známá zpěvačka. „Jen jsem v určité fázi života Jany Pope Kratochvílové převzala její fyzické tělo a co by nový spirit v avataru Jany pokračuji pod jménem Uriel či Jasmínka. Jsem spirituální cestovatelka.“

Před rokem Jana Kratochvílová zahajovala vyprodaným koncertem X. ročník cyklu Rebelující dámy české hudby. Úspěšná sezóna pokračovala hostováním na turné Pražského výběru, kde za bicí zasedl její životní i umělecký partner Jiří „Chomáč“ Hrubeš. Jejich tandem funguje už tři desetiletí. „I tento rok bude velmi důležitý pro naši tvůrčí činnost,“ líčí Jana Kratochvílová. „Vydáváme převratné nové hudební světové styly - něco jako nový rockový způsob mantry. Právě dokončujeme album Sound Eye Mission a hodláme ho slavnostně pokřtít na nejbližším koncertě 13. března v Městské knihovně v Praze.“ Na koncertě vedle novějších skladeb samozřejmě zazní i starší hity jako Copánky, V stínu kapradiny či Publikum tvé jsem já. 

Jana Kratochvílová byla na vrcholu kariéry na počátku 80. let minulého století. V rozhlase a televizi se hrály její hity, vycházely jí desky, koncertovala s kapelou Heval. Svým spontánním projevem, výstředními kostýmy a líčením často předbíhala dobu a značně provokovala tehdejší režim. Dočkala se omezování své umělecké činnosti a zákazů vystupování. V roce 1983 směla vycestovat na hudební festival do Irska a poté ji byl našimi úřady znemožněn návrat zpět. O rok později za ní do emigrace odešel i Jiří Hrubeš. V Anglii tehdy dostali nabídku podepsat kontrakt se společností Polydor. Před Janou se otvírala slibná budoucnost popové hvězdy srovnatelné s Madonnou. Jenže Jana byla vždy svá a když měla pocit, že „prodává svou duši ďáblu“, odmítla se vzdát svobody podruhé. Přesunula se raději do světa alternativní hudby i života. Vedle zpěvu se věnovala léčitelství a filozofii. Vypadá stále skvěle, své loňské šedesátiny jednoduše ignorovala a na otázku, jak se udržuje v kondici, zaníceně odpovídá: „Nadšení, tvořivost a pozitivní myšlení drží všechny lidi v optimálním stavu bytí a existence! Jsem veganka. Nejraději jím jenom ovoce. A důležitá věc: nechodím nikdy k doktorům a neberu žádné prášky ani drogy. Léčím sama sebe, mluvím se svými buňkami a imunitním systémem. Odstraňuji negativní myšlenky a emoce a transformuju je na pozitivní.“ Jana prostě zůstavá svá a její koncerty budou vždy tak trochu na vlastní nebezpečí.

Program XI. ročníku cyklu Rebelující dámy české hudby 2014:
13. března     Jana Kratochvílová & Illuminatica
10. dubna       Berenika Kohoutová a Emil Viklický Trio
 4. června       Chantal Poullain a Trio Štěpána Markoviče

Koncerty probíhají ve Velkém sále Městské knihovny v Praze, vždy od 19.30 hod.
Předprodej vstupenek za 280,- Kč v síti Ticketpro, Ticketportal a v pokladně Městské knihovny.
Pokud máte zájem o další informace či fotografie, prosím kontaktujte:
Ivana Barková, Taktika Muzika, tel.: 724 55 99 65,
ivana.barkova@taktika-muzika.cz,www.taktika-muzika.cz, www.mlp.cz,
facebook: Taktika Muzika, Rebelující dámy české hudby

Partneři